VisualBox


Anime: Appleseed (2004) & Appleseed: Ex Machina (2007)
märts 27, 2013, 22:09
Filed under: anime | Sildid: , , , , , ,

appleseed

Otsustasin kirjutada millegist mida ma kunagi ammu palju vaadanud olen. Tutvustan ainult Appleseed’i filmi kahte osa mis vastavalt 2004 ja 2007 esilinastusid. Tegemist on siis sci-fi action anime filmidega, mis baseeruvad samanimelisel mangal (autor Masamune ShirowGhost in the Shell,Dominion: Tank Police Ghost hound anime ). Mangast on adapteeritud ainult tegevuspaigad ja tegelased. Mõlema filmi režissööriks on Shinji Aramaki ( Gasaraki; Halo LegendsViper’s Creed ). Produtsendid on filmidel erinevad: Fumihiko Sori (  VexilleT.O. ) esimene osa ja teise osa John Woo  ( Face/off, Mission impossible 2 ) ning Joseph Chou ( Halo Legends, Starship troopers: Invasion ).

AppleEx

Peategelased on noor naissoost sõdur Deunan Knute ( Ai Kobayashi; Detroit Metal CityErgo Proxy ) ja mees küborgi kehas Briareos Hecatonchires ( Jurota Kosugi esimeses osas; Kouichi Yamadera teises osas ).

Esimese osa lühitutvustus: Peale globaalse sõja lõppu satub Deunan Knute, ühena vähestest ellujääjatest, utoopilisse linna nimega Olympus. Pool linna populatsioonist on inimesed ja pooled on bioroid’id ehk geneetiliselt modifitseeritud inimkloonid, kes on küll nagu inimesed, aga omavad palju lühemat eluiga ja ei ole võimelised lapsi saama. Peale Deunan’i ebaõnnestunud põgenemist haiglast, kohtub ta taas oma endise boyfriend’i Briareos’ega, kellest Deunani üllatuseks on saanud küborg ja kes kuulub E-S.W.A.T.-i (eliit eriüksuste rühm, kes teenib Olympose linna). Deunan otsustab ka oma sõduri karjääri samas organisatsioonis jätkata. Bioroidide elupikendamise keskuse vastu toimub terrori rünnak ja Deunan ning Briareos saadetakse olukorda kontrolli alla saama. Selgub, et on olemas kuskil andmed, mille abil võidakse taastada bioroidide paljunemis võime ja see ühtlasi võiks päästa inimkonna saatuse. Deunan, kelle isa oli “juhtumisi” bioroid’ide looja asub neid andmeid otsima.

Teise osa lühitutvustus: Deunan ja Briareos on endiselt E-S.W.A.T.-i liikmed ja nende partnerlus pannakse proovile, kui tiimi tuleb uus liige Tereus ( Juuji Kishi ), kes on uut tüüpi eksperimentaalne bioroid (prefektne sõdur, kellel pole võimet tunda negatiivseid emotsioone). Tereus omab täpset sama nägu, mis oli kunagi Briareos’il enne küborgiks saamist, kuna tema DNA’d kasutati Tereuse loomiseks. Deunan pannakse Tereuse partneriks, et ta hindaks viimase oskusi töökohustustes. Nad hakkavad uurima viimaseid terrorirünnakuid, kus küborgid ründavad inimesi. Tekib kahtlus, et keegi manipuleerib neid digitaalselt…. Ei tahaks rohkem sisu ära rääkida. 🙂

appleseed-ex-machina-2

Deunan

1329075903_appleseed.2004.hdtvrip.720p.x26423-40-49

Briareos in action

AEM Olympus

Olympus

keyart-exm_s

Deunan ja Briareos

Ma ei saaks öelda, et see sisu poolest väga hea anime on. Visuaalne pool ja soundtrack on need omadused( teise osa OST oli natuke rohkem “meeeh” ), mis mulle antud filmide juures väga meeldivad ja see on ainuke põhjus miks ma korduvalt  mõlemat osa vaadanud olen. Üldiselt on Appleseed täis klišeesid, mis panevad silmi pööritama. 😀 Kellele computer-generated animatsioon vastukarva on, neil ilmselt väga palju nendest filmidest leida pole. Soundtracki võib ju ka niisama kuulata. Muidugi ka muusika on maitseasi. 😀 Veel üks Appleseedi filmidele sarnane üllitis on ka ülevalpool näitena ära mainitud: Vexille ja ma toon seda praegu eraldi välja ainult sellepärast, et võiksin öelda täpselt neid samu lauseid selle filmi kohta. Lihtsalt nii sarnane kõige poolest. Isegi tegelaste arhetüübid on samad. Rääkimatta soundtrack’il olevatest artistidest. 😀 Jätan lõpetuseks paar loo näidet ka… 😛 Skoor on nagu ta on, aga ilmselt vaatan tulevikus neid filme ikka ja jälle.

6/10

Advertisements

Lisa kommentaar so far
Lisa kommentaarLisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: